Ana Sayfa Ekonomi 27 Mayıs 2023 144 Görüntüleme

SAS, Yapay Zeka Takviyeli Sektörel Tahliller İçin 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

“Önümüzdeki üç yıla yayılacak olan yatırımla çok sayıda dala yönelik bulut öncelikli tahliller desteklenecek.”

Analitik önderi SAS, muhakkak bölümlerin gereksinimlerini amaç alan ileri analitik tahlillerini daha da geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. SAS, bankacılık, kamu, sigorta, sıhhat hizmetleri, perakende, üretim, güç ve daha birçok dalın karşılaştığı zorluklara mahsus tahliller sunma konusunda onlarca yıldır sürdürdüğü çalışmalarını daha da genişletecek. Kelam konusu bölümlere yönelik geliştirmeler ve sunulan tahlillerle gelen süratli kıymet sunma yeteneği, SAS’ı farklılaştıran temel ögeleri oluşturuyor.

Tüm bölüm tahlilleri, SAS’ın buluta uyumlu yapay zeka ve analitik platformu SAS® Viya® üzerinde çalışacak.

SAS CEO’su Jim Goodnight, hususla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “İşletmeler, ekonomik sakinlik tehdidi ve tedarik zincirine dair düşüncelerden, işgücü azlığı ve mevzuat değişikliklerine kadar pek çok zorlukla karşı karşıya. Bölüm odaklı analitikten elde edilen içgörülerle direnç kazanan kuruluşlar, kelam konusu zorluklara karşın yeni fırsatların kapılarını aralayabilirler. Yapacağımız bu yatırım sayesinde SAS, sahtecilik ile çaba etmek, riskleri yönetmek, müşterilere ve vatandaşlara daha düzgün hizmet sunmak ve bundan çok daha fazlası için yapay zeka, makine tahsili ve ileri analitik kullanan şirketleri desteklemeye devam edecek. Pazarın en yeterli analitiğini sunarken, inovasyona olan bağlılığımızı da sürdüreceğiz.”

Ar-Ge inovasyonu + kesim uzmanlığı = Toplum için analitik

Milyar dolarlık yatırım, direkt araştırma ve geliştirme, kesim odaklı iş kolu grupları ve sektörel pazarlama gayretlerine ayrılacak. Ayrıyeten SAS bilgi bilimcilerinin, istatistikçilerinin ve yazılım geliştiricilerinin danışmanlar, sistem mühendisleri ve makul kesim tecrübesine sahip pazarlamacılarla birlikte gerçekleştirdiği inovatif çalışmaları finanse edecek.

Söz konusu yatırım data analitiğinin demokratikleştirilmesi istikametindeki eğilimle de uyumlu olacak. İleri analitiğin gücünün farklı tecrübelere ve iş vazifelerine sahip daha fazla insanın elinde olması, kuruluşlara ve topluma yarar sağlayacak. SAS bu yaklaşımı herkes için, her yerde analitik olarak tanımlıyor.

Kurumlar pahalı içgörüler elde etmek için yapay zeka, makine tahsili, bilgisayarlı görü ve objelerin internetine (IoT) dair analitik yaklaşımları benimsemeye devam ederken, tüm yetkinlik seviyelerine sahip bireyler SAS Viya üzerinde çalışan tahlillerin sunduğu, çok az kod kullanılan yahut hiç kod kullanılmayan seçenekler aracılığıyla analitik sürecine katılabiliyor.

Veri bilimciler ve istatistikçiler SAS’ın sektörel tahlillerini kullanarak yapay zeka, makine tahsili ve başka güçlü analitik yeteneklerinden faydalanabiliyor. Daha da değerlisi, sahteciliği daha âlâ tespit etmek ve önlemek için tüm bunları iş analistleri, kamu sıhhatini ve güvenliğini güzelleştirmek için çalışan kent planlamacıları, hasta bakımını düzgünleştirmek için çalışan tıbbi işçi ve üretim montaj çizgilerini optimize etmek için ön saflarda yer alan çalışanlar da kullanabiliyor.

En yeni SAS dal çözümleri

SAS halihazırda bölümlere özel çok çeşitli tahliller sunuyor. Bunlar devam eden yatırımlarla daha da geliştirilecek ve SAS’ın ek muhtaçlıkları karşılamak için yeni tahliller geliştirmesine yardımcı olacak.

SAS’ın kesim uzmanlığının yakın vakitteki kimi örnekleri ise şöyle:

Finansal hizmetlerdeki dalgalanmaların idaresi ve müşteri tecrübesinin geliştirilmesi

Geçtiğimiz yılın sert ekonomik rüzgarları global piyasaları sarsarak salgın sonrası toparlanmayı bilakis çevirdi ve bir risk ortamı oluşturdu. Bankacılık ve sigorta alanındaki müşterilerinin karşılaştığı zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için SAS, bilhassa entegre bilanço idaresindeki başarısıyla tanınan finansal risk kuruluşu Kamakura Corp. şirketini satın aldı.

SAS’ın tarihindeki en büyük satın alma olan bu süreç, kantitatif risk idaresi alanındaki en tanınmış isimleri SAS’ın takımına kattı. Bu satın alma tıpkı vakitte SAS’ın entegre risk tahlilleri paketindeki gelişmeleri de hızlandırıyor. SAS Asset and Liability Management-ALM, SAS Viya için yine düzenlendi ve bankaların son periyottaki iflasları tetikleyen likidite ve bilanço risklerini kestirim etmelerine ve azaltmalarına yardımcı oldu. 

SAS ayrıyeten karar dayanak noktasındaki inovasyonlara da öncelik veriyor. Birleştirilmiş, yapay zeka dayanaklı bir mimariyle sunulan silo yapısındaki fonksiyonları (örneğin işe alım, kredi riski, sahtecilik tespiti, pazarlama gibi) birbirine bağlamak ve paylaşılan bilgileri ve analitiği kullanmak, finans şirketlerinin operasyonel karmaşıklığı nizama sokmasına yardımcı olurken, müşteri tecrübesini güzelleştirerek daha süratli, daha gerçek kararlar almasını sağlıyor.

Mükellef vergilerinin ve kamu gelirlerinin korunması

Her yıl, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler vergi kaçakçılığı ve vergiden kaçınma nedeniyle büyük meblağlar kaybediyor. Bu da hükümetlerin vatandaşlara temel hizmetleri sunma kabiliyetini zayıflatıyor. 

SAS Tax Compliance, uyumsuzluk ve sahtecilik hadiselerini otomatik olarak izlemek ve tespit etmek için büyük ölçüde vergi verisine ileri analitik tahlilleri uygulayarak devletlerin gelir akışlarını müdafaalarına yardımcı oluyor.

Bunun sonucunda devlete ilişkin vergi kurumları potansiyel sahteciliğe dair erken tespit yeteneklerini artırabiliyor, vergi kaçakçılığı planlarını ortaya çıkarabiliyor, kontrolleri hızlandırabiliyor.

Zorlu piyasa şartlarında dinamik sigorta fiyatlandırması

Sigorta Bilgi Enstitüsü, 2022’yi mal ve kaza sigortası için son periyotların en makûs yılı olarak nitelendirdi. AM Best tarafından yapılan araştırmaya nazaran, Ian Kasırgası üzere felaketler nedeniyle ABD mal ve kaza sigorta sanayisi 26,5 milyar dolar ziyan etti.

Sigortacılar, iklim riskinin arttığı bir ortamda ayakta kalabilmek için likiditeyi desteklemek emeliyle primleri yükseltmek zorunda kalıyor. Bu da esasen istikrarsız olan piyasada müşterilerin hayal kırıklığına uğramasına neden oluyor. Süratli, yanlışsız ve tarafsız prim fiyatlandırması, bir yandan tüketicilerin iç huzurunu sağlarken, öteki yandan ödeme gücünü ve rekabet yeteneğini korumak ismine çok değerli.

SAS Dynamic Actuarial Modeling, bu noktada optimize edilmiş bilgi hazırlığı ve makine tahsili ile desteklenen son derece esnek modelleme yetenekleri sağlıyor. Bu, sigortacıların süratli ve külfetli mevcut piyasada adil fiyatlandırma sunmalarına yardımcı oluyor.

Dijital sıhhat dönüşümünün ve tedavinin hızlandırılması

Hayat kurtaran tedavi araçlarının geliştirilmesinden hastaların ve hasta tecrübesinin güzelleştirilmesine kadar, SAS’ın bölüm başkanı uzmanlığıyla daha güzel sıhhat hizmetleri sunma gayretinin ön saflarında yer alıyor.

SAS Health bu alanda nüfus sıhhati, operasyonlar, finans alanlarında kesime özel uygulamalar ve yapay zeka tahlilleri sunuyor. Sıhhat kuruluşlarının daha inançlı ve daha uygun maliyetli yüksek kaliteli bakım sunmalarına yardımcı oluyor. Hasta popülasyonu bilgilerinin tahlile hazır kohortlara dönüştürülmesinde yahut pahaya dayalı bakım ve ödeme modelleri hakkında bilgi sağlanmasında, SAS’ın işaretlemeye ve tıklamaya dayalı sezgisel arayüzleri, klinisyenlerin ve iş analistlerinin sıhhat hizmetleri dönüşümünü hayata geçirmelerine bilgilerindeki kapalı eğilimleri görselleştirmelerine yardımcı oluyor.

SAS ayrıyeten yeni tedavilerin yolunu açan klinik araştırmaları da destekliyor. Örneğin klinik araştırmaların yaklaşık yüzde 90’ı kayıt vakit çizelgelerini karşılayamıyor. SAS Clinical Enrollment Simulation, kayıt planlamasını bilgiyle donatmak için güçlü tahliller kullanıyor ve kayıt amaçlarının karşılanamamasından kaynaklanan gecikmelerin önlenmesine yardımcı oluyor.

Perakende ve tüketim mallarına yönelik talebin öngörülmesi ve planlanması

Perakendeciler ve tüketim malları üreticileri, günümüzde hassas talep planlamasına her zamankinden daha fazla gereksinim duyuyor. Yapay zeka destekli SAS Intelligent Planning Cloud yardımıyla şirketler, müşterilerin gereksinimlerini ve sevkiyatlardaki muhtemel kesintileri daha yeterli iddia edebiliyor ve karşılayabiliyor.

SAS Cloud üzerinde yer alan bu hizmet odaklı yazılım tahlili, SAS Viya analitiği ve makine tahsili ile uçtan uca büsbütün otomatize olarak sunuluyor. Bu tahlil sayesinde perakendeciler ve tüketim malları üreten şirketler datalarını süratle pahaya dönüştürebiliyor.

Enerji şebekelerinin güvenilirliğinin artırılması

Elektrik kesintilerinin yaklaşık üçte biri ekipman arızalarından kaynaklanıyor. Bu arızaların tamiri epeyce maliyetli, tamiratı yapan çalışanlar için risk oluşturuyor ve müşterileri – meskenleri, okulları, fabrikaları ve daha fazlasını – elektriksiz bırakıyor.

SAS Grid Guardian AI, çöp kamyonları gibisi hizmet araçlarına monte edilen IoT sensörlerinden akan bilgileri tahlil ediyor. SAS iş ortağı Exacter’den gelen bu sensörler iletim çizgilerinden gelen radyofrekans emisyonlarına ait bilgileri okuyor. Akabinde SAS yapay zeka, makine tahsili ve gerçek vakitli analitik ile bu bilgileri tahlil ediyor.

Sonuçta kamu şirketleri, ekipman arızalarını meydana gelmeden evvel varsayım edebiliyor. Böylelikle güvenilirliği artırmanın yanı sıra, hizmet kesintilerini ve gruplara dair riskleri azaltmak için bakım programlarına öncelik verebiliyor.

Sorumlu pazarlama faaliyetleri ve karlılığın artırılması

Pazarlamacılar, müşterilere dair faaliyetlerinde bilgi teknolojilerini kullanırken sorumlu ve şeffaf olmak ve markayı yeterli bir formda temsil etmek konusunda daha evvel hiç olmadığı kadar büyük bir baskıyla karşı karşıya. Günümüzde bir pazarlamacı olarak sorumluluk sahibi olmak; kapalılıkla ilgili değişen müşteri beklentilerini hesaba katmayı, üretken yapay zeka üzere gelişmekte olan teknolojileri benimsemeyi ve pazarlama programının pahasını anında ölçebilmeyi gerektiriyor.

Bu şartlar, sorumlu pazarlama faaliyetlerini bir mecburilik haline getiriyor. Bu noktada SAS Customer Intelligence 360, markaların müşteri bilgilerini, pazarlama teknolojisini ve kaynaklarını sorumlu bir halde kullanmasına yardımcı oluyor. Tahlilin güçlü analitik yetenekleri sayesinde markalar sadakat ve inanç yaratabiliyor, yasal ve etik uyumluluk sağlayabiliyor, pazarlama varlıklarını optimize edebiliyor ve işletmenin kârlılığını artırabiliyor.

İş ortakları kilit bir rol oynuyor

SAS’ın geniş iş ortakları ağı, dala özel tahlillerin geliştirilmesine ve kullanıma sunulmasına yardımcı oluyor.

Microsoft Tahlil Kümesi ISV Satış Lider Yardımcısı Alvaro Celis, şunları söylüyor: “SAS’ın güçlü sektörel tahlilleri yaratma konusundaki onlarca yıllık liderliği ve bu tahlilleri buluta taşımak için SAS Viya’yı kullanması, müşterilerin iştirakimize kıymet vermesinin temel nedenlerinden biri. SAS ve Microsoft, yapay zeka ve ileri analitiği bankacılık, kamu, sigorta, sıhhat hizmetleri ve öbür kesimlerin gereksinimlerine nazaran uyarlayarak, ortak müşterilerimiz ismine çok kıymetli bir fark yarattı.”

Microsoft, SAS ve çip üreticisi AMD tarafından ortaklaşa sunulan, bellek içindeki son derece hassas datalar için gelişmiş müdafaa sağlamak üzere tasarlanmış yeni bir teknoloji olan Azure emniyetli hesaplama, bu tıp iştiraklere hoş bir örnek. Bu teknoloji, finansal hizmetler, sıhhat hizmetleri ve kamu üzere yüksek seviyede düzenlemeye tabi dallardaki müşteriler için kapalılığı ve data güvenliğini kıymetli ölçüde artırabiliyor.

Microsoft Azure üzerinde SAS Viya, yakında SEV-SNP teknolojisine sahip AMD EPYC™ işlemcileri için Azure emniyetli hesaplama özelliklerini de içerecek. Bu, SAS Viya müşterilerine ihlal riskini daha da azaltmak ve uyumluluğu güçlendirmek ismine daha inançlı bir yapay zeka ve bulut bilişim platformu sunarken, tıpkı vakitte müşterilerin daha güçlü analitik modeller için daha büyük data havuzlarına erişmesini sağlayacak. Yeni özellikler birinci etapta Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda ve İrlanda’da kullanıma sunulacak ve akabinde daha geniş bir coğrafyaya yayılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

instagram takipçi satın al | facebook sayfa beğenisi satın al
hack forum warez scriptler warez forum gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
Manavgat Escort tokat escort erbaa escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbahis forum bahis forumu lordbahis fethiye escort izmir escort izmir escort izmir escort warez scriptler warez scriptler